Prelegenci

Bjorge Aase


Szef Departamentu Zarządzania Zakupami, Zastępca Szefa Norwegian Defence Materiel Agency

Kontradmirał Bjorge Aase od 1 października 2017 roku jest zastępcą dyrektora generalnego Norweskiej Agencji Materiałów Obronnych.

Przedtem, od sierpnia 2014 roku, był komendantem systemów morskich, najpierw w ramach Norweskiej Organizacji Logistyki Obronnej, a następnie w Agencji po jej założeniu w 2016 roku. Był też komendantem ds. edukacji i szkoleń marynarki wojennej oraz dyrektorem programowym programu reformy kompetencji w Ministerstwie Obrony Norwegii.
W trakcie kariery zdobył szerokie doświadczenie wynikające z pracy w licznych jednostkach i organizacjach wojskowych oraz w organizacjach różnego szczebla w ramach sektora obronności.

Wykształcenie zdobył na Norweskiej Królewskiej Akademii Morskiej oraz w Norweskiej Szkole Ekonomii i Administracji Biznesu, a ponadto otrzymał stopień magistra zarządzania
w Norweskiej Szkole Zarządzania, stopień magistra studiów strategicznych w ramach zaawansowanego kursu sztabowego w Duńskiej Królewskiej Wyższej Szkole Obronności oraz stopień magistra nauk ścisłych w National Defense University (USA).

< powrót

Aktualności